تابلوسازي ايرانيان(با مجوز رسمي از اتحاديه)

بزرگترين مجموعه فعال در زمينه اجراي نماي چوب در ايران ميباشد.

امروزه با پيشترفت علم و تكنولوژي چوب بعنوان يك جسم طبيعي كه پيش از اين موجودي زنده بوده را با فراوري (حرارت) تغييراتي در ساختار آن بوجود ميآورند كه باعث بالا رفتن مقاومت چوب وجلوگيري از پوسيدگي آن ميشود.
امروزه با بهره گيري از اين روش صنعتي در كشور فنلاند كه اولين پايه گذار اين صنعت در دهه 90 چوب جايگاه ويژه اي در نماي ساختمان ها ،فضاهاي داخل و معماري هاي شهري پيدا كرده است
ترمووود روشي بر پايه و اساس دو عامل مهم است حرارت و بخار. در اين روش به طور خلاصه با كمك اين دو عامل تا حد بسيار زيادي نواقص و معايب چوب را برطرف مي نمايد. در روش ترمووود، چوب با حرارت 180-215 درجه سانتي گراد همراه با بخار و گردش هوا خشك مي شود، مغز چوب پس از رسيدن به اين دما، به مدت 2 الي 3 ساعت در اين دما باقي مي ماند. در اين فرآيند از هيچگونه ماده شيميايي استفاده نمي شود
استفاده از بخار در فرآيند ترمووود ويژگي‌هاي شيميايي چوب را تغيير مي‌دهد. در نتيجه فرايند ترمووودرنگ چوب تيره مي‌گردد و توزيع رطوبت در چوب يكنواخت مي‌شود و خاصيت عايق حرارتي آن نيز بهبود مي يابد. در تيمار حرارتي ترمووود چوب در مقابل پوسيدگي مقاوم مي گردد؛ همچنين بيشتر ويژگي‌هاي نامطلوب چوب تا حد زيادي از بين ميرود. دماي بالايي كه به ترمووود اعمال مي‌شود باعث شكسته شدن زنجيره هاي سلولزي و تجزيه اسيدها و خروج عمده رزين چوب مي‌شود و محيط را براي رشد ريز ارگانيسم‌ها و حشرات و انواع قارچ و كپك نامناسب مي‌سازد.
در فرآيند ترمووود، نخست با اعمال گرماي بالا رطوبت چوب به صفر مي‌رسد و در آخرين مرحله از فرآيند با اعمال رطوبت به حدود ۴ تا ۶ درصد مي‌رسد. حاصل اين رطوبت‌دهي نهايي افزايش مقاومت چوب ترمووود در برابر تاب برداشتن، تغيير ابعاد و جا به جا شدن است.
 
در سالهاي اخير هنرمندان خوش سليقه از اين چوبهاي معروف به ترموود در تبليغات هاي محيطي و تابلو هاي تبليغاتي بهره گرفته اند و اين ماده نرم و زيبا در كنار فلز ات رنگين استيل و يا حروف چلنيوم جلوه اي زيبا به تابلوهاي تبليغاتي داده است به نحوي كه حس زيبايي و آرامش و طبيعي بودن را به ما منتقل ميكند واين به آن دليل است كه از ديرباز هميشه چوب در زندگي انسان ها نقش موثري داشته است.
از محاسن چوب ترموود ميتوان به موارد زير اشاره كرد
كمترين سطح  رطوبت در اين نوع چوب كه باعث مقاومت آن مي شود
بهبود و افزايش مقاومت چوب در برابر پوسيدگي
مقاومت بالاي اين  چوب در برابر شرايط مختلف آب وهوايي
هيچگونه صمغ و مواد مورد علاقه حشرات در داخل اين چوب وجود ندارد و اين موضوع باعث عدم جذب حشرات موذي به ترموچوب ها مي شود.
جلوگيري از پوسته پوسته شدن چوب
مقاوم شدن چوب در برابر خميدگي و به اصلاح تاب بر داشتن آن
با توجه به اينكه اين چوب كمترين رطوبت را دارد به همين جهت كمترين انبساط و انقباض را نيز دارد
  • چوبي كه توسط اين تكنولوژي بدست مي آيد عمري طولاني خواهد داشت
  • مقاومت آن در مقابل عوامل خارجي از قبيل باران و نور آفتاب بسيار زياد است
  • به دليل نبود صمغ و مواد مورد علاقه حشرات در چوب ،ترمو وود در مقابل حشرات كاملا مقاوم است.
  • به دليل كاهش شديد رطوبت و صمغ،چوب سبك تر شده و نصب آن راحت تر و فشار وزن آن بر سطح زيرين كمتر ا ست.
  • با توجه به اينكه رنگ چوب در اين روش تيره تر مي شود، زيباتر و شكيلتر مي شود
 

© 2017 showtablo. All Rights Reserved | Design by gnb-web.ir